Preprava osôb - Rezervácia

Cestujte s Rodinou do Viedne na vianočné trhy

 • Cestujte s Rodinou do Viedne na vianočné trhy

  Cestujte s Rodinou do Viedne na vianočné trhy

  Cestujete na Vianočné trhy do Viedne? Prečítajte si niečo o Viedni,

  Wien, Vienna, Bécs, Beč, či dokonca aj Dunaj. Takto nazývajú naší okolití susedia hlavné mesto Rakúska, Viedeň.

  Viedeň je mesto právom sa pýšiace svojou bohatou históriou a naozaj krásnymi historickými skvostami.

  Už v 1. storočí sa tu zdržiavali rímske légie a istý dobu tu trávil svoj čas aj rímsky cisár Marcus Aurélius, ktorý tu aj zomrel. Za vlády rodu Habsburgovcov sa Viedeň stala sídlom cisára Svätej ríše rímskej. Viedeň však najviac prekvitala za čias vlády Karola IV., jeho dcéry Márie Terézie a jej syna Jozefa II. V tom čase sa stala jednou z centier kultúry a umenia v strednej Európe. Viedeň sa môže pochváliť aj tým, že v nej žili významní skladatelia 18. a 19.storočia, medzi ktorých patrí Haydn, Gluck, Mozart, Beethoven, Schubert, Brahms alebo Strauss.

  V súčasnosti je Viedeň ďalším centrom, kde sídli OSN a organizácia pre atómovu energiu.

  Viedeň leží iba 40 km od hraníc Slovenska a vďaka tejto polohe je veľmi často navštevovaná aj slovenskými turistami, ktorí tam cestujú nielen kvôli historickým zaujímavostiam, ale aj za zábavou, či nákupmi.

  Ak si chcete vychutnať rozprávkovú vianočnú atmosféru, tak Viedeň je nato ako stvorená. Vôňa vianočného punču, vareného vína, grilovaných dobrôt, či vianočných sladkostí a koláčov vás bude sprevádzať počas prechádzky cez viedenské námestia a donúti vás ochutnať si tieto viedenské špeciality a popri tom budete zo všetkých strán počuť krásne vianočne piesne a koledy. Okrem toho sú viedenské vianočné trhy plné krásnych a nápaditých darčekov, ktorými môžete potešiť svojich blízkych. Vianočný advent si môžete spestriť aj bohatým tradičným vianočným programom, určeným pre všetkých od najmenších detí až po dospelých.

  Viedeň je krásna v ktoromkoľvek ročnom období, preto neváhajte a navštívte toto skvostné mesto, zaručene sa v ňom nebudete nudiť a určite vo vás zanechá prijemný pocit.

  Pokiaľ máte záujem o rodinný zájazd do Viedne, neváhajte nás kontaktovať.

  Comments are closed.

Na našich stránkach využívame cookies

Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií