Preprava osôb - Rezervácia

Tradičné a chutné Švajčiarsko

 • Tradičné a chutné Švajčiarsko

  Tradičné a chutné Švajčiarsko

  Švajčiarsko je krajina bohatá na tradície, ktoré sú badateľné aj v oblasti gastronómie. Preprava do Švajčiarska nám to potvrdila. Švajčiari si svoje tradície cenia a uchovávajú, či predávajú z generácie na generáciu, čo je vidieť v rastúcich počtoch rodinných podnikov, nielen v mestách, ale aj vo vysokých nadmorských výškach Álp. Ich tradičné jedlá a špeciality sú naozaj gastronomickým zážitkom, ktorý sa oplatí pri návšteve Švajčiarska  zažiť a pritom nemusíte vyhľadávať drahé a luxusné reštaurácie, stačí zájsť do dediny, kde sa nachádzajú malé rodinné podniky s výrobou tých najchutnejších švajčiarskych jedál.

  Jedným z tradičných jedál, ktorým sa pri návšteve Švajčiarska nedá odolať sú švajčiarske syry. Zelené pasienky obkolesené mohutnými skalnatými vrchmi, čerstvý horský vzduch a zvuk zvonov pasúcich sa kráv, ktoré dávajú čerstvé a voňavé mlieko. Áno, práve z takéhoto mlieka sa vyrábajú kvalitné a chutné švajčiarske syry, ktoré sú celosvetovo známe svojou lahodnou chuťou a vôňou. Kto by odolal voňavým a na pohľad lákavým syrom. Preto pri návšteve Švajčiarska nemôžete obísť ochutnávku celosvetovo vyhľadávaných syrov a obzrieť si aj ich tradičnú dokonca niekoľko storočnú výrobu a miesta, kde zrejú.

  A koľko je švajčiarskych syrov? Medzi najznámejšie a najchutnejšie švajčiarske syry patria tieto tri: sbrinz, greyerzer, emmental. No odpoveď je veľa. Každý z 26 kantónov má svoj typický syr, ktorým sa môžu pochváliť na veľkých predajných trhoch, ktoré sa každoročne konajú, a na ktorých farmári, gazdovia so svojimi rodinami prezentujú, alebo aj chvália sa svojou kvalitou syrov. Tieto tradičné predajné trhy sú spojené nielen s ochutnávaním syrov, ale aj s hudbou a pitím.

  Preto treba prísť a ochutnávať a ochutnávať. Samy si vyberiete, ktorý syr je najlepší pre vás.

  Pokiaľ sa tak rozhodnete. Tak cestujte s nami 😉

  Comments are closed.

Na našich stránkach využívame cookies

Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií