Preprava osôb - Rezervácia

Výhody opatrovateliek detí z Rakúska a Švajčiarska.

 • Výhody opatrovateliek detí z Rakúska a Švajčiarska.

  Výhody opatrovateliek detí z Rakúska a Švajčiarska.

  Opatrovateľky – spoľahlivé pomocníčky

  Čo robiť, ak potrebujete nastúpiť skôr do práce a vaše dieťa nechcú vziať nikde do škôlky, a ani starí rodičia vám nemôžu pomôcť, keďže vek odchodu do dôchodku sa posúva na vyššie a vyššie číslo? Povolanie opatrovateľky detí alebo opatrovateľské služby nie sú v dnešnej dobe žiadnou novinkou.

  Ako opatrovateľku si môžete vybrať kohokoľvek, či je to mladšia žena alebo skúsená pani. Po prípade mladé dievča, ktoré si chce takýmto brigadovaním zarobiť alebo môžete osloviť opatrovateľskú agentúru. Je na vás, či si vyberiete opatrovateľku, ktorú poznáte, alebo to risknete a zveríte výber na agentúru, ktorá sa za ňu zaručí. Niekedy sa stačí popýtať po okolí a zistíte, že sú aj iné mamičky na materskej, ktoré si chcú popri svojich deťoch opatrovaním iných privyrobiť.  Niektoré mamičky využívajú opatrovateľské služby aj na dve, tri hodiny. Napríklad, keď si potrebujú odskočiť na nákupy, či niečo vybaviť.

  Podľa čoho si vyberať?

  Záleží aj od toho aké staré dieťa máte a aké veľké skúsenosti opatrovateľky s opatrovaním potrebujete. Či chcete, aby mala zdravotnícke skúsenosti, skúsenosti s najmenšími deťmi alebo vám pomohla s domácimi prácami, či vašim deťom niečo navarila.

  Sú opatrovateľky, ktoré dlhé roky pracovali v zahraničí napr.  v Rakúsku, Švajčiarsku, Anglicku a preto s vašim deťmi vedia rozprávať aj cudzím jazykom, alebo sa s nimi hrajú spoločenské hry, učia ich hre na hudobný nástroj alebo nejako inak ich vzdelávajú. No musíte vedieť, že s vašimi zvyšujúcimi sa nárokmi stúpa aj cena opatrovateľky.

  Stále platí, skôr ako zveríte svoje dieťa do starostlivosti inej osobe, preverte si ju. Porozprávajte sa s ňou nielen o deťoch, ale aj o nej a zistite si o nej od svojho okolia čo najviac informácii. Veľmi dobrým pomocníkom v dnešnej dobe sú sociálne siete. Vyberajte starostlivo, veď jej predsa zveríte vlastné dieťa a chcete, aby s danou osobou bolo v bezpečí. Pokojne na ňu klaďte vysoké nároky, a ak z nej nebudete mať dobrý pocit, tak jej dieťa nezverujte.

  A ešte jedna rada buďte trpezlivé aj k svojmu dieťaťu. Každé dieťa je naviazané na svoju matku a niektoré deti si zvykajú na cudziu osobu rýchle a iným to zase trvá dlhšie.

   

  Comments are closed.

Na našich stránkach využívame cookies

Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies a ako ich môžete odmietnuť nastavením svojho prehliadača. Viac informácií